9.6 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

Ky mund të jetë kryeministri i ri i Serbisë, ‘armik’ i madh i Kosovës

Rekomandime

Kryetari i partisë Serbia e bashkuar Dragan Markoviq Palma ka thënë se koalicioni SPS do ta propozojë Ivica Daçiqin për kryeministër të ri të Serbisë.

Kryetari i partisë Serbia e bashkuar Dragan Markoviq Palma ka thënë se Ivica Daçiq do të jetë kandidat i tyre për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme. Aktualisht funksioni i takon Ana Bërnabiqit dhe Palma beson se Daçiq do të ishte kandidat ideal për pasardhës të saj.

“Të gjitha nga opozita, çdo ditë nga pesë herë mundohen të merren vesh për diçka”, deklaroi ai për “TV PRVA”, transmeton lajmi.net.

“Por, koalicioni ynë SPS, do të dalë me propozim, e ajo është rezultati që ka krijuar Ivica Daçiq si ministër i punëve të jashtme dhe arsyen pse ai është kandidat i yni për kryeministër”, shtoi ai.

“Rezultatet e Daçiqit kanë vlerë aq të madhe sa të gjithë ministrat e jashtëm në 20 vitet e fundit nuk kanë rezultate të tilla”, u shpreh Palma.

Më shumë artikuj

Të fundit