-0.9 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Lajcak: Takimi i sotëm hap i rëndësishëm drejt marrëveshjes gjithëpërfshirëse

Rekomandime

Emisari i BE’së për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajcak, thotë se diskutimet e sotme në Bruksel në kuadër të nivelit të ekspertëve nga Beogradi dhe Prishtina ishin një hap tepër i rëndësishëm drejt një marrëveshje gjithëpërfshirëse që normalizon raportet në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Lajçak gjithashtu ka njoftuar se puna rreth dialogut do të vazhdojë në fundin e muajit gusht.

“Takimi i sotëm Beograd-Prishtinë i nivelit të ekspertëve ishte një hap tjetër i rëndësishëm për procesin drejt arritjes së një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të obligueshme për normalizim të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë. Puna jonë do të vazhdojë në fund të gushtit”, ka shkruar ai.

Më shumë artikuj

Të fundit