11.7 C
Pristina
Tuesday, March 5, 2024

Lajmërojnë meterologët: Nga kjo ditë shi e bubullima

Rekomandime

Në ditët e ardhshme mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me vransira dhe intervale me diell. Ditën e merkurë vende-vende mundësi për shi e bubullime, transmeton Gazeta Metro.

Në pjesën e dytë të javës fusha të presionit të lartë që po depërtojnë mbi Europën perëndimore do të shtrihen edhe mbi rajonin tonë, duke sjellë kushte për një mot kryesisht të kthjellët dhe me diell, së paku deri në fundjavë.

Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht do të zbresin përreth vlerave mesatare.

10.09.2019 – Pjesërisht vranët. Pasdite vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 6.

11.07.2019 – Më ngrohtë, vransira dhe intervale me diell. Pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë. Erë e lehtë mesatare nga verilindja 3-7m/s. Indeksi UV:

Më shumë artikuj

Të fundit