4.2 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023

Lajmi i fundit: Avdullah Hoti shkarkon shefin e AKI-së

Rekomandime

Kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti e ka kërkuar dorëheqjen nga detyra kreun e AKI-së, Kreshnik Gashi.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, i ka kërkuar z. Kreshnik Gashi, lirimin e detyrës së drejtorit të Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI)”, thuhet në njoftim.

Kreshnik Gashi është emëruar Drejtor i Agjencisë Kosovare për Intelegjencë nga Presidenti Hashim Thaçi dhe ish-kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, më 25 nëntor 2019.

Para se të emërohej në këtë pozitë ai ka mbajtur pozita të larta institucionale dhe manxheriale në sektorin publik.

Më shumë artikuj

Të fundit