-0.6 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Lakuriqi i natës një tjetër shqetësim për kosovarët, shihet edhe në Klinë!

Rekomandime

Lakuriqi i natës përvec në Prishtinë, ditë më parë është parë edhe në Klinë.

Në adresë të Indeksonline kanë arritur pamje, ku shihet lakuriqi i natës brenda një banese.

Personi që dërgoi pamjet tregon se rasti ka ndodhur tri ditë më parë, pas mesante, ku thotë që janë shqetësuar.

Video këtu

Lakuriqi i natës, një gjitar fluturues është cilësuar nga specialistët si një nga më të rrezikshmit për shkak të kontaktit që ai ka me kafshët e tjera.

Ai është në gjendje që të transmetojë sëmundjet që merr nga kontakti me të gjithë kafshët e tjera.

Disa nga sëmundjet që mund të trasmetohen përmes lakuriqit të natës janë, virusi i tërbimit dhe virusi i etheve hemorragjike.

Më shumë artikuj

Të fundit