Lekaj: Fuqia e Haradinajt dallon me fuqinë e Vjosa Osmanit si dita me natën

0
114
Pal Lekaj

Pal Lekaj nga AAK-ja tha se Vjosa Osmani nuk ka fuqi brenda partisë, ku sipas tij ajo ka shefa tjerë brenda partisë.

Lekaj ka krahasuar Osmanin me Haradinajn, ku siç tha ai në emisionin DPT te Fidani, këta dallojnë si dita me natën për nga fuqia.

Nuk ka fuqi politike brenda LDK-së ku nëse e marrim Hazirin ai ka qenë pro ndarjes dhe kur i marrim qëndrimet e tyre dihet. Nëse e marrim Vjosën dhe e vendosim përball Vuçiqit nuk ka fuqi Vjos Osmani. Fuqia e Hardinajt me fuqinë e Vjosa Osmanit dallojnë si dita me natë”, tha Lekaj në DPT te Fidani.