16.6 C
London
E martë, 26 Tetor, 2021

Më në fund një lajm i mirë për Rashicën: Ylli i Kosovës po rikthehet

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Më në fund vijnë disa lajme të mira për yllin e Përfaqësueses së Kosovës dhe Werder Bremenit, Milot Rashica.

Shkaku i një lëndimi të pësuar në ndeshjen e javës së parë ndaj Fortuna Dusseldorfit në Bundesligë, Milot Rashica mbeti jashtë edhe për ndeshjet e shtatorit të Kosovës.

Por, më në fund edhe ai po kthehet. Trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, ka thënë se sulmuesi vushtrrias do të kthehet shumë shpejt.

Gazeta gjermane ‘Bild’ shkruan se Rashica do të jetë në dyshim për ndeshjen e 14 shtatorit ndaj Union Berlinit, teksa ndaj Leipzigut(21 shtator) ai do të jetë sigurt i përfshirë me skaudrën e Werder Bremenit.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img