13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Merr flakë autobusi kosovar në Rrugën e Kombit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një autobus i linjës Kosovë – Shqipëri është përfshirë nga flakët në “Rrugën e Kombit”, në afërsi të Repsit, në Mirditë.

Burime për RTV Ora bëjnë me dije se si pasojë e zjarrit ka dëme të shumta materiale, por fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.

- Advertisement -

Mësohet se autobusi ka pësuar defekt në sistemin elektrik, që i ka shkaktuar zjarr në motor.

Se gjendja teknike e abusëve të disa agjencive vendore që kanë për destinacion bregdetin shqiptar e atë malazez nuk është e mirë, e dëshmon edhe një rast tjetër.

Koha.net mëson se ditë më parë, një autobus i linjës Ulqin – Prishtinë, derisa po kthehej gjatë natës, ka udhëtuar pa drita. Mësohet se në ndihmë atij i kanë dalë dy autobusë tjerë të cilët e kishin futur në mes.

Foto ilustrim

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -