Pristina
Wednesday, April 24, 2024

Messi me shokë dështojnë keq, statistikat tregojnë se Club Brugge ishte më e mirë se PSG

Rekomandime

Paris-Saint-Germain e ka nisur me një barazim 1-1 aventurën në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve në ballafaqim me Club Brugge.

Parizienët ishin në epërsi pas goli të Herreras në minutën e 15’ të ndeshjes, por Vanakan i barazoi shifrat në minutën e 27’ dhe ky rezultat mbeti i pandryshuar dëri në fund të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.

Kjo ndeshje njëherit shfqi një dështim të skuadrës franceze përkundër se trajneri Pochettino startoi me treshen Messi-Neymar-Mbappe e të cilët nuk sollën atë që pritej.

Përveç rezulttit, në fakt Burgge kishte edhe goditje më shumë drejt portës, gjashtë kundrejt katër të PSG-së, e po ashtu edhe goditjet që shkuan jashtë portës ishin më të shumta nga Burgge, 16, kundrejt nëntë të parizienëve.