Ministri serb i mbrojtjes Vulin tallet me shtetin e Kosovës: Hyj e dal kur të dua

Date:

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, thotë se “Serbia është në një p ozitë të v ështirë, e p ërballur me f orcën e f uqive të cilat, sipas tij, nga Serbia po kërkojnë të justifikojë sh keljen e të drejtës ndërkombëtare dhe të dh unës që po zbatohet”.

Vulin tha se ai mund të hyjë e të dalë nga Kosova sa herë të dojë.

Vulin thekson se në krye të Serbisë, pas një kohe të gjatë, është Presidenti që ka g uximin për të p ërballet me ata që janë më f uqishëm se ai dhe t’ju rezistojë të gjitha p resioneve.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...