11.8 C
Pristina
Saturday, December 2, 2023

Mogherini: Ka ardhë koha që kosovarëve t’u liberalizohen vizat

Rekomandime

Federica Mogherini ka thënë se duhet të merret një vendim final për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ka ardhur koha për liberalizimin e vizave për Kosovën, ka thënë përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme dhe siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini në Helsinki, pas takimit të Ministrave të punëve të jashtme të shteteve anëtare të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

Më shumë artikuj

Të fundit