Morina apelon për kujdes LDK’në: Matematikat e mija thonë se do të mbeteni prapë në opozitë

0
116

Publicisti i njohur i gazetës ‘Bota Sot’, Bajrush Morina ka deklaruar se LDK mund të mbetet prapë në opozitë sikurse në zgjedhjet e fundit.

Morina duke kalkuluar situatën e tanishme në Kosovë ka thënë se nëse LDK dhe VV garojnë të vetme në zgjedhje, kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj do të pranon Albin Kurtin si Kryeministër.

Postimi i plotë:

Nese LDK e VV garojne te vetme ne zgjedhje, Ramushi me siguri qe pranon Albini te jete kryeminister dhe keshtu te bejne koalicion paszgjedhor. LDK duhet ta kete parasysh kete “matematike” pasgjedhore qe te mos mbetet prape parti e madhe por ne opozite!./