11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Moti- nxehtë, pastaj këtë ditë papritur bijnë temperaturat për 15 grad dhe fillojnë shirat

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Në fundjavë mot i kthjellët. Në fillim të javës së ardhshme më ngrohtë dhe me diell, e në pjesën e dytë të javës, më ftohtë, mundësi edhe për shi, transmeton Gazeta Metro.

Temperaturat minimalet do të luhaten nga 10C deri në 14C, e maksimalet nga 26C deri në 30C.

15.09 – Mot i mirë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

16.09-17.09 – Mot shumë i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

18.09 – Shumë ngrohtë, pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Pasdite vonë dhe në mbrëmje mundësi për riga lokale shiu.

Do të fryj erë e lehtë kryesisht nga verilindja 2-6m/s.Shtypja atmosferike mbetet mbi vlera normale, por gradualisht pritet të pësojë rënie nga mesi i javës së ardhshme.

Nga 29 grad të Mërkurën, të enjten psrashihet të biejnë në 15 grad, pra përgjysmë. Njëjtë do vazhdojë edhe në ditët në vijim.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img