13.1 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Natë intensive në detin Egje, anija shqiptare shpëton 111 persona. Çfarë ndodhi

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Ka qenë një natë intensive për anijen shqiptare Oriku dhe ekuipazhin e saj me mision në detin Egje, njofton ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka ne rrjetet sociale, pasi 111 emigrantë sirianë, irakenë e palestinezë u shpëtuan në 3 operacione të ndryshme brenda pak orësh, gjatë mbrëmjes së djeshme në ujërat mes Turqisë dhe Greqisë.

Emigrantët të cilët lundronin në 2 gomone dhe 1 skaf, iu dorëzuan Rojës Bregdetare turke.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img