Ndërron jetë një ushtar i KFOR-it në Prishtinë

Date:

KFOR-i përmes faqes zyrtare në “twitter” ka njoftuar se ka ndërruar jetë një ushtar të premten në Prishtinë.

“Me zemër të rënduar ne ju njoftojmë se një anëtar i ushtrisë që drejtohet nga KFOR-i ka ndërruar jetë dje në Prishtinë. Zemrat tona janë me familjet dhe shokët e ushtarit dhe gjithë kontingjentin e Maqedonisë së Veriut që është i vendosur në Kosovë”, thuhet në njoftim.

Lidhur me vdekjen e ushtarit, KFOR ka lëshuar edhe një komunikatë për media bashkë me qëndrimin e Komandantit të KFOR-it, Major Gjeneral Ferenc Kajari. Gjithashtu nga KFOR-i kanë sqarur se nuk ndërlidhet me Iuftën.

Kajari ka shprehur ngushëllime për familjen dhe miqtë e ushtarit të vdekur.

“Në emër të të gjithë ushtarëve të KFOR-it shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta. Zemra ime është për familjet dhe miqtë e ushtarit dhe për të gjithë kontingjentin e Maqedonisë së Veriut të dislokuar në Kosovë”, ka thënë Kajari.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...