Sunday, July 21, 2024

Ndodhë edhe kjo: Flamujt e Ibrahim Rugovës në tubimin e Vetëvendosjes

- Advertisement -
- Advertisement -

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot tubim zgjedhor në Podujevë, e ajo që u vërejë, ishin edhe disa flamujë të Presidentit Ibrahim Rugova, shkruan Gazeta Metro.

Ndër premtime të shumëta, kandidati për kryeministër Albin Kurti tha se dija, puna, toka, kultura dhe sporti nuk do të kenë asnjë mbështetje mangut nga qeveria e drejtuar prej tij.

Mirëpo, ajo që bie në sy në këtë tubim të Vetëvendosjes është prania e flamujve të presidentit Ibrahim Rugova, dhe e flamujve amerikanë.

Ndërkohë, Albin Kurti po i reziston presionit për të bërë homazhe te varri i presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura