-1.5 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Nis takimi Osmani-Kurti

Rekomandime

Ka nisur takim në mes të u.d. të Presidentit Vjosa Osmani dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti.

Ky takim vjen pasi që Gjykata Kushtetuese mbrëmë ka vendosur pro kërkesës së Lëvizjes Vetëvendosje rreth vlefshmërisë së votës së deputetit Ethem Arifi për zgjedhjen e Qeverisë Hoti, me çka edhe zyrtarisht vendi do të shkojë drejt zgjedhjeve të reja të parakohshme.

Ndryshe ky është takimi i parë që sot ka planifikuar të zhvilloj me liderët e partive politike Osmani.

PDK, AAK tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këto takime, ndërsa nga LDK-ja ende nuk janë deklaruar.

Më shumë artikuj

Të fundit