6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Pamje nga momenti kur tërmeti kiametik goditi Xhamaikën: Toka u ça në mes

Rekomandime

Paralajmërimet për cunami kanë alarmuar banorët në bregun verior të Xhamaikas.

Tërmeti me magnitudë 7.7 të shkallës rihter goditi vendin, derisa dëme shkaktoi edhe në Kuba.

Shërbimi Nacional ka paralajmëruar për cunami në shumë bregje të Karaibeve.

Belize, Kuba, Honduras, Meksikë, Ishujt Kaiman dhe Xhamaika raportohet se janë në rrezik të valëve të larta deri në një metër.

Më poshtë, pamje nga dëmet që shkaktoi tërmeti.

Më shumë artikuj

Të fundit