11.2 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Para tri javësh u dënua me 1 vit burg, ish-ministri serb merr pjesë në protestën në Veri

Rekomandime

Në Veri të vendit është duke u protestuar nga strukturat serbe, pas shkarkimit të ish-drejtorit të Drejtorisë Rajonale të Policisë, Nenad Gjuriq

Raportohet se tashmë ka filluar grumbullimi i komunitetit serb atje, në protestën e thirrur nga Lista Serbe.

Pjesë e kësaj proteste është edhe ish-ministri i Administratës dhe Pushtetit Lokal, Ivan Todosijeviq.

Todosijeviq është hasur në rrugët e sheshit “Car Llazari”, rreth 3 javë pasi u dënua me 1 vit burgim nga Gjykata Themelore e Prishtinës.

Mbi të rëndon akuza “Nxitja e urrejtjes, përçarjes ose mosdurimit kombëtar, racor, fetar apo etnik”, pasi e kishte quajtur trillim mizorin e Reçakut.

Më shumë artikuj

Të fundit