13.1 C
London
E hënë, 25 Tetor, 2021

Serbët e vendosën mbishkrimin, por Policia e Kosovës i bën pishman për atë tabelë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Tabela në Zubin Potok me mbishkrimin ‘Republika e Serbisë-Kosova dhe Metohija’ e vendosur nga serbët është hequr nga Policia e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.

Policia e Kosovës ka arritur që ta heq menjëherë tabelën provokuese që ishte vendosur në Zubin Potok nga strukturat paramilitare atje.

Metro ka mësuar se më të vendosur tabela me mbishkrimin ‘Republika e Serbisë – Kosova dhe Metohija’, autoritet kosovare kishin lajmëruar rastin tek organet e rendit dhe autoritetet e larta në Prishtinë.

Ndryshe, kjo tabelë ishe vendosur në hyrje të komunës me shumicë serbe, Zubin Potok, në veri të vendit.

Tabela nuk ekziston më pas Policia e ka larguar atë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img