Monday, July 22, 2024

Prokuroria: 20-vjeçarja që u gjet e vdekur në ballkonin e banesës, dyshohet se kreu vetëvrasje

- Advertisement -
- Advertisement -

Një femër është gjetur pa shenja jete në tarracën e katit të shtatë të një banese në rrugën “Ali Pashë Tepelena”, në Pejë. Bëhet fjalë për një 20-vjeçare me inicialet B.L. Dyshimet e para janë se ajo është vetëvrarë.

Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi, i ka thënë Gazetës Express se dyshimet e para janë se viktima është vetëvrarë.

“Dyshimet e para për këtë rast janë se viktima është vetëvrarë”, ka thënë Nikçi.

- Advertisement -

Ndërkohë, dje përmes një komunikate drejtuar mediave, Policia Rajonale e Pejës ka bërë të ditur se menjëherë pas marrjes së informatës, njësitet relevante të Policisë Kosovës kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në koordinim të plotë me prokurorin e Shtetit kanë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme operative-hetimore.

Vdekjen e 20-vjeçares e ka konstatuar ekipi mjekësor. Trupi i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Ekipi mjekësor ka konstatuar se viktima, B.L. e lindur 1999 f/k/sh, kishte ndërruar jetë në vendin e ngjarjes”, thuhej në komunikatë.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura