Qe çfarë mendonte për Nexhmi Rudain Vjosa Osmani

Date:

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani kishte fjalë të mira për kandidatin për kryetar komune të Podujevës, Nexhmi Rudari, anipse Osmani ka kohë që është përjashtuar nga LDK-ja.

Para nëntë muaj, saktësisht më 4 mars, Osmani e quante Rudarin “një rugovist të vërtetë” e të cilin kishte pasur fat që e kishte njohur.

“Kryetari i ri i Podujevës. Unë jam e bindur që secili qytetar i Podujevës që e njeh z.Rudari nga afër e din që i ka tiparet e një rugovisti të vërtetë. Unë dhe kolegët e mi e kemi pasur fatin ta njohim dhe punojmë bashkë me të”, kishte thënë ajo.

Osmani po ashtu e quan Rudarin një “intelektual të urtë, intelektual largpamës, intelektual respektues”.

Në fakt, në programin qeverisës që sot zbatohet, dhe e kemi parë se në të e gjejmë një intelektual të urtë, një intelektual largpamës, një intelektual që i respekton të tjerët, një rugovist të vërtetë që nuk i punon askujt pas shpine por mbi të gjitha një njeri që kurrë nuk i harron qytetarët e vet të Podujevës”, kishte thënë Osmani.

Kujtojmë se Nexhmi Rudari është kandidat për kryetar komune në Podujevë, ndërsa kundërkandidatët e tij janë Shpejtim Bulliqi nga VV-ja dhe Naim Fetahu nga PDK-ja.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...