11.6 C
Pristina
Wednesday, April 10, 2024

Ramush Haradinaj: Nuk jam aq i hupt sa dokna

Rekomandime

Kryeministsri në largim, Ramush Haradinaj, është shprehur se të gjitha veprimet që ka marrë sa qeveriste me Kosovës, kanë qenë pjesë e një strategjie.

- Advertisement -

Haradinaj, duke iu përgjigjur pyetjes se “ka marrë vendime të pamenduara”, theksoi se kjo gjë nuk ka ndodhur dhe se çdo gjë ishte brenda strategjisë.

“Nuk ka element, as nuk ka veprim i imi, që u ba pa kanë pjesë e një strategjie. Mos e harroni këtë. Nuk jam qaq i huptë sa dokna”, ka thënë Haradinaj.

Ai, iu ka treguar gazetarëve se ka lexuar, madje i ka lexuar veprat e të gjithë rilindasve sa ka qenê i ri, pastaj jur ka shkuar në Zvicër i ka lexuar veprat e të gjithë zvicëraneve, kur ka shkuar në Skandinavi i ka lexuar krejt skandinavët e në Francë ka lexuar çdo gjë wë kanë shkruar francezët.

- Advertisement -

Sidoqoftë, Haradinaj ndër të tjera ka thënë se Qeveria e tij ka marrë vendime të mëdha, duke përmendur taksën ndaj Serbisë dhe krijimin e ushtrisë.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit