Reagon Agim Veliu për incidentin në Podujevë: Deklarata e Bulliqit gënjeshtër e kulluar, turma e VV-së ka provokuar njerëzit tanë!

Date:

Kandidati i LVV-së për Podujevën, Shpejtim Bulliqi, në një prononcim për “Gazeta Blic” pak minuta më parë duke folur për incidentin që ka ndodhur në Podujevë mes aktivistëve të LDK-së dhe LVV-së, duke theksuar se zyrtarët policor të sjellë nga Ministri i Brendshëm kanë provokuar situatën.

Por e menjëhershme ka qenë kundërpërgjigja e Ministrit të Brendshëm Agim Veliu, njëherësh ish-kryetar i kësaj komune.

Veliu në një përgjigje për “Gazeta Blic” i ka quajtur gënjeshtra deklaratat e Bulliqit se zyrtarët policor janë të përfshirë në këtë rast dhe ka theksuar se turma e VV-së ka provokuar njerëzit e LDK-së.

“Kjo është një gënjeshtër e kulluar e atij që din vetëm të gënjejë, nuk ka asgjë të vërtetë aty. Ne kemi qenë në një aktivitet dhe kemi qenë duke pritur Kryetarin e partisë edhe tërë kohën turma e VV-së ka provokuar dhe derisa njerëzit tanë që kanë qenë aty asnjë zë nuk e kanë nxjerrë nga goja. Nuk kemi provokuar asnjë lloj incidenti. Zyrtarët policor nuk janë të përfshirë, kjo është gënjeshtër” deklaroi Veliu

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...