24.3 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

Reagon kopshti “Cambridge Kids” ku u tortorua fëmija 1 vjeçar, thonë se menjëherë e përjashtuan dadon nga puna

Rekomandime

Një fëmijë 1 vjeçar është keqtrajtuar nga edukatorja e kopshtit “Cambridge Kids”, në Prishtinë.

Ngjarja ka ndodhur dje, ndërsa Reporteri.net ka arritur të siguroj pamje nga kamerat e sigurisë teksa edukatorja shihet duke e keqtrajtuar fëmiun 1-vjeçar.

Aty shihet se e gjitha ngjarja ka ndodhur në prani edhe të një punonjëse tjetër të kopshtit, dhe të një fëmije tjetër, shkruan Reporteri.net

Pas raportimeve të gazetës online Reporteri.net, ka reaguar edhe kopshti për fëmijë “Cambridge Kids”, ku punëtorja në fjalë është larguar nga puna.

“Menaxhmenti I kopshtit shpreh keqardhjen dhe indiniatën me te thelle me sjelljen e edukatorës në fjalë”, thuhet në reagim.

Theksojmë, se ndaj këtij rasti ka reaguar edhe nëna e fëmiut teksa e ka lajmëruar rastin edhe në polici.

Më shumë artikuj

Të fundit