13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Refiqe Ternava: Prizren, ka ardhur koha për lidhjen e dytë!

- Advertisement -

Të rekomanduara

Refiqe Tërnava në zgjedhjet e 6 tetorit do të garojë si pjesë e listës Nisma-AKR me numër 15. Gjatë një vizite në Prizren, Tërnava ka thënë se në qytetin e Lidhjes është kthyer shpresa për ndryshim dhe zhvillim.

Sipas saj, rinia e Prizrenit më 6 tetor do të jenë vendimtarë në vulosjen e ndryshimit në Kosovë.

- Advertisement -

Ajo në këtë vizitë ka qenë bashkë me kreun e AKR-së, Behgjet Pacolli.

Shkrimi i plotë:

Prizreni, qyteti në të cilin ndërthuren e kaluara, e tashmja dhe e ardhmja; aty ku bashkohen kulturat dhe religjionet e ndryshme, sot priti me entuziazëm platformën që sjellë Aleanca Kosova e Re, me në krye Presidentin Pacolli.

Në qytetin ku u mbajt Lidhja Shqiptare me qëllim mbrojtjen e trojeve etnike, mbrëmë u vërejt shpresa për zhvillim dhe dëshira për ndryshim.

- Advertisement -

Të rinjtë dhe të rejat e Prizrenit me 6 tetor do të jenë vendimtarë në vulosjen e ndryshimit në Kosovë, ashtu siç stërgjyshërit e tyre ishin vendimtarë për ruajtjen e trojeve etnike.

Prizren; ka ardhur koha për lidhjen e dytë! Bashkë për shtetin!

#BashkePerShtetin

#AKR122

#BehgjetPacolli2✅

#RefiqeTernava15✅

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -