23.6 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Rrahja dhe therja me thikë në Prishtinë, Policia jep detajet

Rekomandime

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak çastesh në Prishtinë ku në rrugën “Ahmet Dërguti”, disa persona janë rrahur e pastaj therur me thika, shkruan Gazeta Blic.

- Advertisement -

Këtë për Gazetën Blic e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani i cili ka thënë se si pasojë e rrahjes dy persona kanë pësuar lëndime.

Tha se nga kjo rrahje dyshohet se personat kanë pësuar lëndime të rënda nga mjeti i ftohtë thikë.

“Me 15.08.19 rreth ores 22:00, ne rrugen Ahmet Derguti te lagjjes Arberia ka ndodhur nje rrahje ne mes te disa personave. Si pasoj e rrahjes dy persona kane pesuar lendime, dyshohet se personat kane pesuar lendime te renda nga mjeti i ftoht thike.

- Advertisement -

Njesitet policore kane dalur menjehere ne vendin e ngjarjes dhe jane duke kryer hetime intensive lidhur me rastin, perderisa dy personat e lenduar jane duke u trajtuar ne QKUK”, tha Kelani për Gazetën Blic.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit