4.7 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Rrahje, vjedhje e dhunë – me këtë person u përball shteti dje ku vdiq polici

Rekomandime

Një polic vdiq e dy tjerë u plagosën rëndë, madje edhe një fëmijë 9 vjeçar si pasojë e shpërthimit të një eksplozivi në shtëpinë e Iron Badallit, shkruan Gazeta Metro.

Të gjithë këtë incident të rëndë me humbje jete dhe plagosje të tre personave, po dyshohet se ka shkaktuar personi me emrin Iron Badalli.

Policia e Kosovës gjatë aksionit të mbrëmshëm (e marte), ka pasur të bën me një person shumë të rrezikshëm e me vepra të shumta kriminale.

Iron Badalli, emër i njohur për Policinë e Kosovës ka një histori kriminale për vepra të rënda penale, ai akuzohet për vjedhje, për rrahje, përdorim të dhunës, mbajtje të armëve ilegale dhe disa veprave të tjera kriminale.

Njoftohet se ai është i dënuar për vjedhje të rëndë, madje është denoncuar nga familjarët për dhunë në familje.

Siç bëhet e ditur, vetëm para gjashtë muajsh, një familjare e tij ka kërkuar urdhër mbrojtje nga Gjykata ndaj Badallit.

“Urdhër mbrojtje për palën e mbrojtur e lëshuar me datën 05.08.2019”, është një nga evidencat e Gjykatës Themelore të Prizrenit.

Badalli ka aktakuzë për vepra penale që lidhen me dhunë në familje dhe tri raste të tjera për vjedhje të shërbimeve komunale.

Ndër lëndët e tjera aktive të Badallit janë edhe ato ‘vjedhje e pyllit’, ‘vjedhje të rënda’ e ‘vjedhje në bashkëkryerje’ e ‘kërcënim.

Nga aksioni i mbrëmshëm i Policisë së Kosovës, ka mbetur i vrarë polici Sami Thaçi dhe policë tjerë të lënduar, njëri në gjendje të rëndë ku po kërkohet dërgimi i tij jashtë vendit për shërim.

Në mesin e të lënduarve është edhe një fëmijë 9 vjeçar i cili po rrezikon të humb të pamurit./gazetametro.net

Më shumë artikuj

Të fundit