16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

“Rreth 20 mijë persona të strehuar në Kosovë”

- Advertisement -

Të rekomanduara

Capital T është prej artistëve që ka qenë vazhdimisht pranë të dëmtuarve nga tërmeti në Shqipëri.

Ai ka ofruar ndihma të ndryshme madje personalisht po kujdeset që ndihmat të arrijnë në vendin e duhur, shkruan Indeksonline.

Një nga ndihmat që i është ofruar të strehuarve nga Shqipëria është ish-kampin i KFOR-it gjerman në Prizren, ku edhe ka qëndruar gjatë ditës Capital T.

Kampi i cili ofron kapacitet për 800 persona e që tani është i stërmbushur .

- Advertisement -

Këtë përmes një njoftimi e ka bërë të ditur vet reper i cili ka treguar se momentalisht kanë shumë nevojë për ushqim.

“Ish kampi i kforit Gjerman ne Prizren me kapacitet 800 persona e me kushte shume te mira tani është stërmbushur. Nevoja është E MADHE për ushqime te shpejta (racione ditore) si dhe gjera te tjera higjenike.
Tani numërojmë afersisht 20’000 persona te strehuar ne Kosove ”, shkruan Capitali në postimin e tij.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -