13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Selmanaj për VV-në: Nuk duhet të lejojmë që dikush të vendosë pushtet absolut

- Advertisement -

Të rekomanduara

Deputeti nga radhët e LDK-së Driton Selmanaj, tha se LDK është e bindur se alternative e vetme për koalicion është VV-ja.

Ai ka cekur se dje ne dy takimet e mbajtur në LDK janë dakorduar të i jepet edhe një shansë VV’së për bashkëpunim.

- Advertisement -

Sipas Selmanajt nuk duhet të vendoset për pushtet absolut, sipas tij duhet të ketë pushtet të balancuar.

“Si LDK jemi të bindur që alternative të vetëm kemi VV, dje në dy takimet që i keëmi mbajtur e kemi diskutuar që duhet të i japim edhe një shansë.

Përpjekja me të thënë unë jam fitues i zgjedhjeve është e gabushme sepse është mos njohuri e Kushtetutës. Nuk duhet të lejojmë që dikush të vendos pushtet absolut. Rezultati të lexohet drejt dhe pushteti të jetë i balancuar”, tha Selmanaj në emisionin “Click”

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -