18.3 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023

Serbë e malazezë bëhen copë ndermjet veti ne Aeroportin e Podgorices

- Advertisement -

Të rekomanduara

Dhuna në Kuvendin e Malit të Zi me sa duket është zhvendosur në rrugë pasi dhjetra protestues kanë dalë nëpër sheshe në disa qytete të këtij vendi kundër miratimit të Ligjit për Lirinë e Fesë.

Ekstremistët pro-serbë në disa qytete janë përplasur me forcat ëe rendit, ndërsa mediat raportojnë atje se 4 efektivë policie janë plagosur.

- Advertisement -

Ndërkohë një grup protestuesish kanë bllokuar me turne zonën afër aeroportit të Podgoricës aty ku edhe ka ndodhur përplasja mes tyre dhe Policisë.

Policia e Podgoricës bëri me dije përmes një deklarate se zyrtari i sigurisë në Podgoricë, Dalibor Ivkoviç pësoi një lëndim në kokë dhe u dërgua në Qendrën e Urgjencës.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -