11.7 C
London
E diel, 24 Tetor, 2021

Serbëve u ‘djeg’ që Kosova e vendosi flamurin e saj në Kalanë e Artanës

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

SMediat beogradase kanë raportuar rreth një veprimi të institucioneve të Republikës së Kosovës në Novobërd.

Televizioni shtetëror, RTS, ka pasqyruar vendosjen e flamurit kosovar në një fortesë mesjetare të serbëve, e që në fakt është Kalaja e shqiptarëve të Artanës.

Flamuri gjigant mund të shihet përreth rrugës, transmeton Indeksonline

Ndërsa, pranë Kishës së Shën Nikollës është një tjetër flamur i Kosovës dhe disa tenda ushtarake.

Pamjet:

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img