15.6 C
Pristina
Thursday, April 11, 2024

Shembull i mirë, çekët festojnë me kosovarët pas ndeshjes

Rekomandime

Kosova ka fituar ndaj Republikës Çeke me rezultat 2:1 në kualifikueset e Evropianit 2020.

- Advertisement -

Muriqi dhe Vojvoda shënuan për ta vazhduar serinë pa humbje të Kosovës, shkruan Indeksonline.

Pas ndeshjes, janë parë që edhe fansat çek duke festuar së bashku me tifozët kosovarë.

Një shembull i mirë ky që lë prapa shijen e hidhur të para një dite ku u arrestuan disa tifozë çek që tentuan të zbrisnin një dron dhe kishin flamuj të hartave të Kosovën nën flamurin e Serbisë.

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit