23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Shikoni gëzimin e zjarrfikësve pasi ra shi në Australi

- Advertisement -

Të rekomanduara

Zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit më në fund kanë arritur të marrin një minutë frymë pasi që një shi ka filluar në New South Wales në Australi.

Zjarret e mëdha ka kohë që kanë kapluar vendin dhe përpjekjet e pafund të ekipeve të shpëtimit nuk kanë ndaluar zjarret.

- Advertisement -

Qindra persona janë larguar nga shtëpitë e tyre këto ditë ku temperaturat kanë arritur deri ën 50 gradë Celcius. Mbi 480 milionë kafshë janë vrarë në zjarre.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -