16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Superylli i Bayernit, Dajakut: Kadale se nuk je këtu në Shqipëri

- Advertisement -

Të rekomanduara

Leon Dajaku ka filluar të lë gjurmë te Bayern Munich ku fundjavën që shkoi debutoi me skuadrën e parë në ndeshjen kundër Wolfsburg[2-0]

Futbollisti me origjinë nga Drenica pasi debutoi javën e kaluar me gjigantin gjerman, tani pushimet po i kalon në vendlindjen e tij, shkruan Reporteri.net

- Advertisement -

Në një intervistë për Sportin në KTV Dajaku ka treguar se si e kanë mirëpritur në skuadër Kimmich e Gnabry si dhe tregoi për humorin që e bën Thomas Muller.

“Kimmich edhe Gnabry, kur e kanë dëgju që jam i Stuttgartit më kanë afru ngat, më kanë thënë djal i Stuttgartit, më kanë ndihmu shumë, më kanë bërë më lehtë,” ka thënë Dajaku.

Më pas ai tregoi se është kalon shumë mirë me Thomas Mullerin dhe se është i ulur në zhveshtore ngat tij.

“Me Thomas Muller shkoj shumë mirë, jam i ulur ngat tij, ndonjëherë kur bëhem nervoz në fushë ai më thotë ‘ kadale se nuk je këtu në Shqipëri’, bën hajgare, më thotë ‘nëse rrinë deri në fund ngat meje ke me u bo lojtar i madh’, më pas unë i thashë që ‘nuk e kam ndërmend të largohem nga ti’,” përfundoi drenicaku.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -