Etiketë: AAK

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

VV publikon sondazh të ri: Jemi të parët me 52%, PDK e LDK me nga 18%

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar sot një sondazh të ri i cili është i pari pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Partia e Albin Kurtit vlerëson se...

Kështu votuan të gjitha partitë për Qeverinë Hoti

Qeveria e Re në krye me kryeminstër Avdullah Hoti u votua sot në Kuvend me 61 vota. Analisti Blerim Vela ka publikuar numrin e deputetëve...

Zyrtarja e PSD-së: Koalicion me AAK-në ishte gabim

Zëdhënësja e PSD-së, Natyra Kuçi, ka thënë që një nga arsyet që kjo parti u “ndëshkua” duke mos u votuar në zgjedhjet e kaluara,...

Mblidhet AAK-ja, diskutohen problemet aktuale dhe dyshimet për keqpërdorime nga Ministria e Shëndetësisë

Grupi Parlamentar i AAK-së, sot ka mbajtur një mbledhje të rregullt konsultative, ku janë diskutuar çështje aktuale politike në të cilat po kalon vendi....

Haradinaj tregon se a kanë folur me LDK-në për postin e Presidentit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj e sheh të vështirë refuzimin e dekretit të presidentit Hashim Thaçi nga Gjykata Kushtetuese...

I kërkuar

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Abonohu