Etiketë: Albin Kurti

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Befason një votues në Bosnje në zgjedhje: Vendos emrin e Albin Kurtit në fletëvotim dhe shkruan këtë fjali

Në Bosnje dhe Hercegovinë u mbajten zgjedhjet lokale, të cilat ishin planifikuar të mbahen më herët, por u vonuan për shkak të një krize...

Shërohet Kurti, i rikthehet punës në parti!

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i është rikthyer jetës normale, pas qëndrimit dyjavor në shtëpi. Ishte i infektuar me Covid-19, mirëpo edhe kjo “betejë”...

Molliqaj: E dhimbshme, Serbia po gëzohet njësoj si Albin Kurti

Kreu i PSD-së Dardan Molliqaj ka reaguar pas ngritjes së aktakuzave nga Specialja, raporton Gazeta Express. Molliqaj në Facebook ka shkruar se Gjykata Speciale është...

Pas suImit në Vjenë, reagon Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas suImit të një dite më parë në Vjenë të Austrisë. Në reagimin e tij, Kurti përmend...

Ish-këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj: Ke fitu lufta më të mëdha Albin, uroj ta fitosh edhe këtë

Halil Matoshi, ish-këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit se kreu i LVV-së ka dal pozitiv me Covid19. Matoshi ka shprehur bindjen e...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu