Etiketë: Gjermania

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Heldt thotë se ndërhyrja e NATO-s në Kosovë nuk ishte për “dhuratë për disa”

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka kujtuar hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë, 21 vjet më parë. Ai ka thënë se...

E jashtëzakonshme, Gjermania përgatitë surprizën e madhe për qytetarët e vet

Kancelarja Angela Merkel ka thënë se konservatorët që ajo udhëheq dhe socialdemokratët, partitë partnere në koalicion, janë pajtuar të mërkurën për një pako në...

Kina tentoi të manipulonte zyrtarët gjermanë: Duhet të bënin deklarata pozitive

Qeveria gjermane ka konfirmuar përpjekjet kineze për të ushtruar ndikim tek funksionarët gjermanë. Ata duhej të bënin deklarata pozitive në publik për Kinën. Fillimisht kishte...

​Kosova pranon 13.5 milionë euro grante nga qeveria gjermane

Kosova ka pranuar sot dy grante nga qeveria gjermane, një prej 7 milionë euro që ka për qëllim përmirësimin e aftësimit profesional, dhe 6.5...

Gjermania dëbon dy diplomatë rusë

Gjermania i ka dëbuar dy shtetas rusë që ishin duke punuar në ambasadën ruse në Berlin pasi prokurorët gjermanë thanë se kanë dëshmi për...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu