Etiketë: Ibrahim Rugova

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Nasim Haradinaj: Isa Mustafa e ka sabotuar presidentin Ibrahim Rugova

Nënkryetari i shoqatës së veteranëve të luftës së UÇK-së , Nasim Haradinaj, ka drejtuar disa akuza ndaj kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës. Ai në emisionin...

E përbashkëta e Ibrahim Rugovës e Albin Kurtit karshi Thaçit

Analisti politik, Krenar Shala, ka thënë se presidenti historik Ibrahim Rugova dhe ish kryeministri Albin Kurti janë dy personat që me shumti e kanë...

Melihate Tërmkolli “godet” zyrtarët e LDK-së: Thirrja hipokrite në emër të Rugovës, nuk bën punë

Sot në Ditën e Presidentit zyrtarja e LDK-së, Melihate Tërmkolli ka kujtuar presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugova. Tërmkolli në shkrimin e saj thekson se...

Vjosa Osmani shkruan për Ibrahim Rugovën dhe propozon që vetura në të cilën u sulmua me bombë të shkojë në muze

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani e kishte thënë disa herë se burim frymëzimi e ka Ibrahim Rugovën. Sot, një ditë para Ditës së Presidentit,...

E padëgjuar më parë: Ja pse Ibrahim Rugova qëndroi në Prishtinë gjatë bombardimeve – Sali Berisha jep rrëfimin e jashtëzakonshëm

Adnan Merovci, bashkëpunëtor i ngushtë i Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova, ka sjell një rrëfim të padëgjuar të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, për...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu