Etiketë: Nisma

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Vetëvendosje e dërgon në Kushtetuese edhe votën e Haxhi Shalës

Ende nuk është bërë shumë kohë që nga formimi i qeverisjes së re dhe e cila nuk po vlerësohet e rregullt. E për këtë...

Përplasje të medha brenda partisë së Fatmir Limajt

Me formimin e Qeverisë së re, përplasje ka pasur edhe brenda partisë së Fatmir Limajt, Nismës Socialdemokrate. Arsyeja e përplasjes po del të jetë posti...

Kështu votuan të gjitha partitë për Qeverinë Hoti

Qeveria e Re në krye me kryeminstër Avdullah Hoti u votua sot në Kuvend me 61 vota. Analisti Blerim Vela ka publikuar numrin e deputetëve...

Djali i Fatmir Limajt thotë se s’do të jetë Ministër në Qeverinë Hoti

Djali i Fatmir Limajt, Durimi ka mohuar se do të jetë Ministër në Qeverinë Hoti. Ka thënë se përmendja e tij si Ministër është...

Shkëlzen Maliqi: Koalicioni LDK-AAK-NISMA pritet të formojnë “Qeverinë e Ngushëllimit”

Maliqi thotë se pas dështimit të “qeverisë së shpresës” kjo mbase do të jetë “Qeveri e ngushëllimit” nëse arrin të jetësohet. Njohësi i çështjeve politike...

I kërkuar

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...

Kërcënoi me kanun Presidenten Osmani dhe familjen e saj, Presidenca i reagon Gjergj Dedajt

Këshilltari për medie i Presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina...

Abonohu