Etiketë: Presheva

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Gent Cakaj me pritje madhështore në Luginën e Preshevës

Në të parën vizitë zyrtare të tij në Luginë, Cakaj është pritur me pankarta mirëseardhje të vendosura në qendër të Preshevës. Madje shqiptarët e...

Serbia i hakmerret Bujanocit, Preshevës dhe Medvegjës, pas ndihmës nga Qeveria e Kosovës

Shaip Kamberi, kryetar i Komunës së Bujanocit ka thënë se Qeveria e Serbisë ka zvogëluar për 20 përqind buxhetin e Trupit koordinues për Bujanoc,...

Bie pushteti pro Vucic në Preshevë: Shqipërim Arifi nuk i ka numrat për seancë

Sikur që ju kishim njoftuar ditëve të kaluara koalicioni qeverisës në Preshevë po kalon një krizë të thellë dhe nuk po mundet ti siguroj...

E dhimbshme kjo qe po u ndodh shqiptarëve në Luginën e Preshevës

Lugina e Preshevës është një territor i banuar thuajse tërësisht nga shqiptarë. Nga ana administrative ky territor përbëhet nga 3 komuna: Preshevë, Medvegjë dhe...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu