Etiketë: Qeveria Hoti

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Zyra e kryeministrit i reagon Bashkim Ramosajt, “Po e shkel vendimin e Qeverisë”

Urdhri i kryeministrit Hoti për ndaljen e punimeve të rrugës Deçan – Plavë nuk po zbatohet nga kryetari i Deçanit. Ramosaj, që vjen nga...

Vjosa Osmani tregon se a ia kërkoi Vetëvendosje votën për rrëzimin e Hotit

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka deklaruar se ende s’ka biseduar me Lëvizjen Vetëvendosje sa i përket mocionit për rrëzimin e Qeverisë Hoti, inicimin e së...

Këto janë veturat e shtrenjta që vozitin ministrat e Qeverisë Hoti

Edhe ministrat e kabinetit Hoti, kanë pasuri të majme, disa prej tyre milionëshe. Shtëpi, banesa, vetura të shtrenjta, para të majme të mbajtura në banka,...

Vendimet që i mori Qeveria në mbledhjen e sotme

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti dhe në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhjen e...

Urdhër-arresti ndaj Arifit ia komplikon punën Qeverisë Hoti

Kontestohet edhe votimi i Qeverisë Hoti Dënim i deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga mekanizmat e drejtësisë për përvetësimin e parave në mënyrë të paligjshme...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu