Etiketë: Qeveria

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Bujqit në hall sa nga pandemia aq edhe nga breshëri, kritikohet Qeveria

Ka tri ditë që në vendin tonë po mbretëron mot i ligë i shoqëruar me reshje të shiut. Derisa në një pjesë të madhe,...

Krijimi i qeverisë së re, takohen Mustafa dhe Limaj

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet sot pasdite me Fatmir Limajn, liderin e Nismës Socialdemokrate. Insajderi mëson se takimi pritet...

Qeveria jep detaje të vendimit për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve, merr edhe vendime tjera

Qeveria e Kosovës, përpos ndalimit të qarkullimit të qytetarëve në kuadër të masave ndaj koronavirusit, ka marrë edhe disa vendime tjera, në mbledhjen e...

E thotë profesori i njohur: Ja çfarë ndëshkimi do merr Qeveria Kurti nëse injorohet Amerika për heqjen e taksës

“Taksa duhet të hiqet sepse ekziston një presion i madhe për ti hap rrugë dialogut. SHBA-të nëse duan e rrëzojnë këtë qeveri në ora...

Qeveria reagon nëpërmjet Avdullah Hotit për letrën e Pompeos

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas letrës që sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i ka dërguar kryeministrit Albin Kurti. Hoti nuk i ka...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu