Etiketë: Rusia

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

NATO’ja i përgjigjet Rusisë me paketë masash

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, shkroi në Twitter se ministrat e mbrojtjes së Nato-s kanë aprovuar një paketë të balansuar masash, për t`iu përgjigjur...

Dy aeroplanë rusë i afrohen shumë një aeroplani amerikan, pati rrezik për përplasje

Forcat detare të Shteteve të Bashkuara kanë njoftuar se dy aeroplanë luftarakë rusë të tipit “Su-35” kanë fluturuar në mënyrë të pasigurt dhe joprofesionale...

Rusët e Krimesë me propagandë kundër Kosovës, u bëjnë thirrje serbëve t’u rezistojnë ndërkombëtarëve

Ndonëse kishte qenë aktive gjithmonë, propaganda ruse kundër Kosovës është aktivizuar shumë më shumë kohëve të fundit. Kjo vërehet edhe në një video propagandistike të...

Raporti i NATO’së: Kosova ‘nën’ Sputnikun rus të Serbisë

Në periudhën sa NATO ka analizuar mediumin rus me bazë në Beograd, ka hasur në 1,918 artikuj duke kërkuar fjalën/emrin “Kosovë’. Mes tyre, NATO...

Albin Kurti i përgjigjet Rusisë për reciprocitet

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, u shpreh se nuk ka lexuar e as dëgjuar për reagimin e Moskës zyrtare në lidhje me reciprocitetin e...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu