Etiketë: SHBA

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

SHBA sanksionuan nëntë ndërmarrje kineze për shkelje të të drejtave të myslimanëve

Shtetet e Bashkuara sanksionuan nëntë kompani kineze sot për shkeljet e të drejtave të njeriut kundër pakicës myslimane në rajonin Xinjiang, njoftoi sot Departamenti...

“ShBA nuk ka ndërpre programin e trajnimeve për FSK’në, janë spekulime”

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka mohuar informacionet se SHBA ka ndërpre programin e trajnimeve me Ushtrinë e Kosovës. Në mbrëmjen e sotme kanë qarkulluar...

Konjufca kërkon ndihmën e Amerikës dhe Evropës shkaku i veprimeve të Serbisë

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës të Kosovës, Glauk Konjfuca, ka kërkuar ndihmën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për...

Erërat “rrëzojnë” murin kufitar të Donald Trumpit midis SHBA-së dhe Meksikës

Një pjesë e murit kufitar shumë të përfolur nga presidenti amerikan, Donald Trump, midis Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës është rrëzuar nga era e...

Haradinaj ftohet në SHBA

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka marrë ftesë për “Lutjet e Mëngjesit”, që do të zhvillohen më 6 shkurt në Shtetet e Bashkuara të...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu