Etiketë: Turqia

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Vuçiq: Amerikanët, turqit dhe gjermanët po kujdesen për fëmijën e tyre të dashur – Kosovën

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka akuzuar Shtetet e Bashkuara dhe vendet e tjera perëndimore për armatosjen e fqinjëve të Serbisë, të cilat janë anëtare...

Turqia i jep ultimatum Rusisë

Kreu i Ministrisë së Mbrojtjes së Turqisë, Hulusi Akar, tha se Ankaraja nuk ka ndërmend të tërheqë trupat e saj nga Siria, dhe për...

Publikohet xhirimi kur droni turk shkatërron sistemin kundërajror Pantsir S-1

Shpagimi dhe hakmarrja e Turqisë për vrasjen ka nisur që të enjten kur forcat turke në Siri kanë sulmuar me të gjithë potencialin ushtarak...

Trump paralajmëron Turqinë: Jam plotësisht i përgatitur të përdor forcat ushtarake që t’i mbrojë kurdët

Presidenti i SHBA’ve, Donald Trump, është treguar plotësisht i përgatitur për të përdorur forcën ushtarake nëse i nevojitet kundër Turqisë, pasi Ankaraja filloi një...

Kush janë kurdët dhe pse po i sulmon Turqia në Siri?

Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë...

I kërkuar

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...

Kërcënoi me kanun Presidenten Osmani dhe familjen e saj, Presidenca i reagon Gjergj Dedajt

Këshilltari për medie i Presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina...

Abonohu