Etiketë: Uck

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

Largohet flamuri i UÇK-së nga oborri i qeverisë

Flamuri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili para disa javësh ishte vendosur në oborrin e qeverisë, sot nuk gjendet në vendin që ishte. Në...

‘Nga dreka deri te pastrimi i armëve’: Reporteri i luftës publikon foto të rralla nga Kosharja

Reporteri i luftës dhe pjesëtari i Brigadës 138 Agim Ramadani, Besnik Kada, ka publikuar disa pamje të ralla nga lufta në Koshare, duke treguar...

Shkelzen Gashi më 2011 bënte përgjegjës liderët e UÇK’së për të zhdukurit e luftës

Këshilltar i Kryeministrit të shkarkuar, kishte shkruar qysh më 2011 për ‘krimet e UÇK’së’. Atëkohë, citonte raporte në të cilën thuhej se “UÇK kishte...

21 vite nga mobilizimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, pikërisht më 31 mars 1999, pati vendosur për një mobilizim të përgjithshëm për përballimin e ofensivës serbe dhe çlirimin përfundimtar...

Momenti historik: 22 vjet nga dalja publike e UÇK’së në skenë

Sot bëhen 22 vjet nga dalja e parë në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK). 28 Nëntori nuk shënon vetëm festën e Ditës së...

I kërkuar

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

Abonohu