Etiketë: Viola Von Cramon

Shfletoni artikujt tonë ekskluzivë!

BE “godet” edhe një herë ata që dëshirojnë ndryshimin e kufijve

von Cramon: BE-ja nuk e përkrah ndryshimin e kufijve Bashkimi Evropian, ka konfirmuar qëndrimin e tij se është kundër idesë së korrigjimit të kufirit Kosovë-Serbi,...

Viola von Cramon: Këta dy politikanë janë shkaktarët kryesor që qytetarët e Kosovës nuk lëvizin pa viza

Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka kërkuar liberalizim e vizave për qytetarët e Kosovës, duke thënë se një gjë e tillë ishte premtuar nga Bashkimi...

Cramon e vizitoi Gjykatën Speciale: Ka bërë punë të mrekullueshme, i reagojnë nga Kosova

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, gjatë ditës së djeshme ka vizituar Gjykatën Speciale. Kjo vizitë ndodhi në ditën kur presidenti i...

Viola Von Cramon kurioze pse Thaçi u intervistua kaq gjatë – sot ka njoftuar se vetë do të shkojë në Hagë

Deputetja gjermane në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon e cila është edhe raportuese për Kosovën është shprehur shumë kurioze pse intervistimi i Presidentit të...

Von Cramon e hutuar se kush do ta kryesojë dialogun me Serbinë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, ka kërkuar sqarim se kush do t’i udhëheqë bisedimet e Kosovës me Serbinë. Këtë e ka...

I kërkuar

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...

Kërcënoi me kanun Presidenten Osmani dhe familjen e saj, Presidenca i reagon Gjergj Dedajt

Këshilltari për medie i Presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina...

Abonohu