Takimi mes Lutfi Haziri dhe Ardian Gjinit: Nuk ishte për politikë, ja për çka bëhej fjalë

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK’së Lutfi Haziri është takuar sot me Ardian Gjinin e AAK’së, dhe takimin i tyre nuk kishte të bënte me politikë por ishte për një mision humanitar për fëmijë.

Bajram Gecaj përmes Facebook’ut ka njofutar se takimi i tyre nuk ishte për bashkëqeverisje por janëbashkuar problemet e fëmijëve.

“Reagim ndaj lajmit pompoz të takimit në mes Lutfi Hazirit e Ardian Gjinit … një kërkim (search) i shpejtë kryen punë … Luten e Ardianin duket se i kanë bashkuar problemet e fëmijëve, e jo, siç ishte raportuar, bashkëqeverisja”, ka shkruar Gecaj, teksa i ka bashkëngjitur një fotografi nga takimi.