-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Të rmeti tm erron “Live” prezantuesen në studion e lajmeve (VIDEO)

Rekomandime

Një të rmet me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik tr onditi ditën e sotme Shqipërinë. Mësohet se tër meti ka shkaktuar persona të lën duar dhe dëme materiale në disa qytetet të vendit.

Tërmeti i fuqishëm u ndihe dhe në Tiranë, duke bërë që qytetarët të dalin jashtë banesave.

Ndërkohë, gjatë lëkundjeve të tër metit gazetarja e një televizioni ka kaluar momente fr ike teksa ishte “Live” duke transmetuar edicionin e lajmeve.

Por, dhe pse tro nditjet ishin të forta gazetarja mundi të transmetonte lajmet deri në momentin e ndërprerjes së edicionit.

Sipas IGJEUM ky është tërmeti më i fortë i regjistruar në 20-30 vitet e fundit. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Gjirokastër, Pogradec, Fier, Dibër e Shkodër./Opinion

Më shumë artikuj

Të fundit